Реалізація бюджету участі в Біловодській ОТГ знаходиться в активній фазі

В умовах сьогодення активно впроваджується реформа децентралізації, яка дає змогу вдихнути нові сили в життя громад. Паралельно із цим набирає обертів інша ініціатива – громадських бюджетів. В сучасному суспільстві зростає соціальна свідомість людей та жителів, у яких виникають ідеї щодо розв’язання питань, які найбільше хвилюють жителі громади. З метою залучення активних громадян для забезпечення максимального рівня суспільних благ, Біловодська селищна рада впроваджує Програму бюджету участі вже  другий рік поспіль. Необхідно зазначити, що дана Програма є дієвим засобом співпраці місцевої влади та громадськості, що поєднує в собі принципи прозорості та демократії.

Обов’язковою умовою участі в конкурсі є забезпечення співфінансування автором проєкту, внесок якого сягає обсягу не менше 5% від вартості. З 2019 року кількість проєктів-переможців конкурсу у рамках бюджету участі, зросла з 9 до 20.

Відзначимо, що сума загального обсягу фінансування цільової Програми  в Біловодській ОТГ є найбільшою серед усіх громад Луганської області. Цьогоріч на конкурс подано 22 проєктні заявки, з них 20 стали переможцями на загальну суму 1391,893 тис. грн, з яких кошти бюджету громади – 1311,897 тис. грн, небюджетний внесок – 79, 996 тис. грн.

Активними учасниками бюджету участі стали громадські організації «Майбутнє рідного села», «Євсуг діє», «Любокрай», «Активна та сучасна Бараниківка 2019», «Центр розвитку «Титан», «Литвинівка 2015», «Моя Шуліковка», «Городище вперед», «МИ ЗА МАЙБУТНЄ 2018» та ініціативні групи жителів.

Реалізовано більшість проєктів спрямованих на вдосконалення культурно-дозвіллєвого забезпечення та послуг для громадян. Проєкти з облаштування спортивно-ігрових майданчиків для культурного й фізичного розвитку населенням та проєкти з благоустрою громади знаходяться в активній фазі закупівлі обладнання.

Безумовно, впровадження бюджету участі в умовах децентралізації надає значні переваги, зокрема: сприяє прозорості бюджетного процесу в цілому, і, як наслідок, зниженню корупції у витрачанні бюджетних коштів, активізації громадської свідомості, зростанню обізнаності в питаннях місцевого самоврядування серед населення, збільшення довіри між владою та громадськістю, що дає можливість успішної реалізації спільних програм і проєктів сталого розвитку громади.