Про підсумки проведення кінно-спортивного фольклорно-етнографічного фестивалю «Золота підкова» та фінансовий звіт

5 жовтня 2019 року на території іподрому Деркульського кінного заводу був реалізований проект «Біловодськ – столиця кінних заводів України», в рамках якого проведено кінно-спортивний фольклорно-етнографічний фестиваль «Золота підкова».
Фестиваль «Золота підкова» мав дві частини: кінно-спортивну та фольклорно-етнографічну. В першій частині були організовані кінні перегони за участю трьох кінних заводів – Деркульського, Онуфріївського та Стрілецького. Перемогу у трьох скачках отримав Стрілецький кінний завод. Всіх учасників кінних змагань і показових виступів було нагороджено грошовими винагородами та тематичною сувенірною продукцією.
Показові виступи коней були підготовлені Лимарівським (катання на візках) та Новоолександрівським кінними заводами (виступ ваговозів). Для гостей свята Лимарівський кінний завод організував катання на фаетонах, проводилися екскурсії до Деркульського кінного заводу. Не всі кінні заводи України змогли взяти участь у фестивалі, оскільки не змогли отримати вчасно відповідні ветеринарні дозволи.
Театралізовану виставу для учасників заходу представлено Луганським обласним кінним театром. В перервах між перегонами та показовими виступами коней, працівники культури громади представили музичну програму.
У другій частині фестивалю музичні композиції прозвучали у виконанні кавер-бенду «Місто» (м. Харків) та дуету акордеоністів (м. Суми). Прикрасою свята стали презентації старостинських округів Біловодської громади, майстер-класи народних умільців, виставка-продаж сувенірної продукції, конкурси та розваги для дітей і дорослих, тематичні фотозони. Підприємці та організації громади забезпечували харчуванням гостей та учасників фестивалю.
Технічне забезпечення заходу було здійснено Біловодською селищною радою та Данилівським старостинським округом: поточний ремонт трибуни, підготовка іподрому, встановлення огорожі, туалетів, тематичних банерів та забезпечення доступу до електропостачання. Перебування коней з інших кінних заводів було забезпечено Деркульським кінним заводом, проживання жокеїв та конюхів – Данилівським старостинським округом.
Інформаційна підтримка та популяризація заходу здійснювалася за кількома напрямками: друкована продукція, радіо-ефіри хвилі РАДІО-ПУЛЬС UA, телебачення ІРТА та знімання відеороліка. Відеозйомка та виготовлення двох інформаційних банерів буде сплачено Міжнародним партнером громади – USAID (18931 грн). Також, під час заходу проводилася аерозйомка з квадракоптеру, відео з якого будуть використані для монтажу загального промоційного відео фестивалю.
Охорона порядку, супровід та розміщення транспортних засобів забезпечено працівниками Біловодського відділу поліції та селищної ради. Пожежну безпеку під час заходу контролювала пожежна бригада та службовий автомобіль.
Наразі тривають фінансові розрахунки між Міністерством культури України та виконавцями послуг фестивалю (оренда транспорту для перевезення коней, оренда сценічного, звукового та світлового обладнання, виготовлення банерів, оренда генератору). З виділених 900 000 гривень державного бюджету фактично буде витрачено 639,703 тис.грн:
оренда генератора – 27790 грн;
транспортування коней з Онуфріївського к/з – 19600 грн;
транспортування коней Стрілецького, Новоолександрівського, Деркульського (повернення коней з Одеси), Лимарівського к/з – 56048 грн;
оренда звукового обладнання та виступи музичних гуртів – 175700 грн;
оренда атракціонів – 38460 грн;
поліграфія – 10711 грн;
оренда світлового обладнання – 124144 грн;
оренда сцени – 187250 грн.
Договори на оплату послуг заключено між ДП «Державна дирекція міжнародних конкурсів та ініціатив «АРТ-УКРАЇНА», яке визначено Міністерством культури України відповідальним виконавцем послуг з оплати витрат фестивалю, та безпосередньо виконавцями послуг.
Залишок коштів втримується у державному бюджеті України.
Із запланованих 385 720 грн місцевого бюджету, які були виділені відділу культури як головному розпоряднику коштів, витрачено по факту 299 220 грн. Розрахунки з виконавцями послуг ще тривають (банери рекламні – 15000 грн, сувенірна та туристично-промоційна продукція – 101955 грн, іміджева стела – 63700 грн, упряжне обладнання – 48065 грн, художнє оформлення виставок та майстер-класів – 10000 грн, оплата виступу кінного театру – 7000 грн, оренда фаетонів – 14000 грн, феєрверк – 20 000 грн, чергування пожежної бригади – 5000 грн, аерозйомка – 4500 грн, оплата публікацій ЗМІ – за планом 10000 грн). Призовий фонд для нагородження переможців кінних перегонів складав 30 000 грн (спонсорські кошти). Зекономлені кошти місцевого бюджету будуть перерозподілені на інші статті витрат селищної ради.
Загальна сума коштів, витрачених на кінно-спортивний фольклорно-етнографічний фестиваль «Золота підкова», враховуючи ще не проведені на сьогоднішній день оплати, складає 987 854 грн. (639703 грн – державний бюджет, 299220 грн – місцевий бюджет, спонсорські кошти – 48931 грн).