Про неухильне дотримання вимог природоохоронного законодавства сільгосппідприємствами, установами, організаціями та громадянами, які мають у власності й користуванні земельні ділянки

23 лютого 2021 року на території Херсонської області, зокрема в біосферному заповіднику «Асканія-Нова», сталася масова загибель птахів, в тому числі червонокнижних видів.

Причиною загибелі птахів є отруєння речовиною з вмістом Бродіфакуму, що застосовується аграріями при веденні сільськогосподарської діяльності. Бродіфакум – це антикоагулянт з групи кумаринів, що застосовується як родентицид (тобто отрута) проти всіх видів гризунів.

У зв’язку з цим, звертаємо увагу сільгосппідприємств, установ та організацій, а також громадян, які мають у власності та в користуванні земельні ділянки, про неухильне дотримання вимог природоохоронного законодавства, у тому числі порядку транспортування, зберігання, застосування пестицидів та агрохімікатів відповідно до вимог Законів України «Про пестициди і агрохімікати», «Про рослинний світ», «Про тваринний світ».

Збережімо природу разом!