Презентована інтерактивна карта Біловодської ОТГ

В рамках реалізації Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, ГО «ЦСР «Дієва громада» впроваджує проєкт «Публічність влади – добробут громади», який покликаний забезпечити ефективний механізм публічного інформування органів місцевого самоврядування Біловодської ОТГ у сфері використання комунального майна та публічних коштів у відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».
В рамках проєкту сьогодні відбулася зустріч представників Біловодської селищної ради з експертами Організації: радницею з питань ВПО у Луганській області Міністерства соціальної політики України, експерткою з антикорупційного моніторингу та юридичного супроводу Любимова Яна (Lyubimova Yana), та спеціалістом проєкту з SMM та інтерактивного контенту Микола Моложон. Під час заходу була презентована інтерактивна карта об’єктів комунальної власності Біловодської ОТГ. Згодом, інтерактивна карта буде інтегрована на сайт Біловодської селищної ради.
Для створення інтерактивної мапи об’єктів комунальної власності Біловодської ОТГ експерти Організації перевіряли відповідність використання комунального майна його цільовому призначенню, складали перелік об’єктів, робили фотозйомку.
Дієвість місцевого самоврядування значною мірою залежить від його матеріальної та економічної бази. Це і кошти місцевого бюджету, і комунальна власність. Конституція України надає територіальним громадам право володіти, ефективно використовувати і розпоряджатися майном комунальної власності – як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Проєкт покликаний вирішити проблему відсутності належного інформування громадськості, що призводить до виникнення значних корупційних ризиків.