Представники ПРООН розповіли про особливості формування та діяльності ОТГ

В рамках реалізації компоненту Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади Програми ООН із Відновлення та розбудови миру, у Біловодську відбувся тренінг «Законодавчі основи об’єднання. Практичні положення та питання в галузі територіального об’єднання. Особливості формування та діяльності об’єднаних територіальних громад в контексті децентралізації влади в Україні».
До тренінгу долучилися представники Біловодської та Широківської ОТГ, Міловської, Марківської, Станично-Луганської, Теплівської, а також Кам’янської та Ганусівської (Новопсковський район) селищних та сільських рад.
Консультували та відповідали на питання учасників спеціаліст з територіального об’єднання, ПРООН Дмитро Курочка та к.ю.н., консультантка з питань децентралізації в Чернівецькій області Ольга Чепель.
Під час тренінгу були розкриті питання щодо:
– децентралізації влади в Україні, повноважень органів місцевого самоврядування в ОТГ;
– правового статусу ОТГ в Україні;
– правового регулювання добровільного приєднання територіальних громад;
– реорганізації в ОТГ (кадрові питання в громадах після об’єднання /приєднання, гарантії трудових прав працівників органів місцевого самоврядування, підготовка та затвердження передавального акту);
– місця та ролі старост в об’єднаних та приєднаних територіальних громадах;
– освіти в ОТГ (правові аспекти функціонування опорних шкіл та філій, кадрові питання в закладах освіти);
– управління ресурсами ОТГ (майно, земля, бюджет);
– правового статусу депутата в ОТГ.