Налагодження співпраці представників координатора проєктів ОБСЄ в Україні з Біловодською громадою

З метою налагодження співпраці в напрямку протидії торгівлі людьми у Біловодській селищній територіальній громаді 07 квітня 2021 року відбулась онлайн зустріч з експертом-консультантом проєкту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» Ігорем Тридубом.

Торгівля людьми – це тяжкий кримінальний злочин, є грубим порушенням прав людини та у своїй суті несе загрозу національній безпеці країни. Ця проблема залишається однією з найгостріших в Україні у зв’язку зі складною економічною ситуацією, збройним конфліктом на сході України та запровадження карантинних заходів через COVID-19.

Більшість громадян навіть не підозрюють, що постраждали від торгівлі людьми, тому не звертаються по допомогу, а інколи просто не знають куди звертатися.

Крім налагодження співпраці з Біловодською селищною територіальною громадою експерт ОБСЄ мав на меті сприяти посиленню координації діяльності структур, які здійснюють заходи  з протидії торгівлі людьми, надання рекомендацій щодо ефективної та якісної допомоги можливим постраждалим від торгівлі людьми, консультувати з розробки та проведенні заходів запобігання торгівлям людьми для населення громади.

Участь в робочій групі взяли керуючий справами виконавчого комітету Біловодської селищної ради, представники Відділу соціального захисту населення, Центру соціальних служб, Служби у справах дітей, Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Центру надання адміністративних послуг.

Надалі планується продовжити співпрацю між ОБСЄ та Біловодською селищною ТГ в напрямку протидії торгівлі людьми.