Представники координатора проектів ОБСЄ в Україні налагоджують співпрацю із Біловодською громадою

20 липня 2020 року з метою налагодження співпраці в напрямку протидії торгівлі людьми у Біловодській об’єднаній територіальній громаді відбулась он-лайн зустріч з експертом-консультантом проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» Тридубом Ігорем.

Торгівля людьми – це тяжкий кримінальний злочин, є грубим порушенням прав людини та в своїй суті несе загрозу національній безпеці країни. Ця проблема залишається однією з найгостріших в Україні у зв’язку із складною економічною ситуацією, збройним конфліктом на сході України та запровадження карантинних заходів через COVID-19.

Більшість громадян навіть не підозрюють, що постраждали від торгівлі людьми, тому не звертаються по допомогу, а інколи просто не знають куди звертатися.

Ознаками торгівлі людьми є вербування до гарної роботи, переміщення до місця роботи з подальшим утриманням документів, проживанням в нелюдських умовах, забороною виходити за територію, погрозами, обманом, насильством та не виплатою заробітної плати.

Кожний чоловік, жінка та дитина, які були в ситуації торгівлі людьми, згідно чинного законодавства, мають право на підтримку та допомогу як від державних структур так і недержавних організацій. Це правова, медична, психологічна, тимчасовий притулок, працевлаштування та матеріальна допомога.

Крім налагодження співпраці з Біловодською ОТГ експерт ОБСЄ мав на меті сприяти посиленню координації діяльності структур, які здійснюють заходи  з протидії торгівлі людьми, вивчення виконання державних програм протидії торгівлі людьми, надання рекомендацій щодо ефективної та якісної допомоги можливим постраждалим від торгівлі людьми, консультувати з розробки та проведенні заходів з попередження торгівлі людьми для населення громади.

У подальшому планується продовжити співпрацю між ОБСЄ та Біловодською ОТГ.