Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

Непрацюючі фізичні особи, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) мають право на призначення щомісячної компенсаційної виплати.

Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб  та осіб, які втратили працездатність у таких розмірах:

15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю I групи;

10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;

7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Для призначення компенсації подаються такі документи
 непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

1. Заява про згоду надавати соціальні послуги.
  2. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
  3. Висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги.
  4. Копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки – письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів.
  5. Заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (з урахуванням вимог Закону України “Про захист персональних даних”).
    Компенсація виплачується державними підприємствами і об’єднаннями зв’язку або через установи уповноважених банків за письмовою заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

(Визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558 (зі змінами))

За консультацією звертатися за телефоном 9-29-35.