Підсумки реалізації першого етапу бюджетної дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби в Біловодській громаді

0
124

Закінчився перший етап оформлення спеціальної бюджетної дотації, згідно Постанови КМУ № 107 від 7 лютого 2018 року (зі змінами від 30 січня 2019р. №110), в частині підтримки населення, що займається тваринництвом.

Підводячи підсумки проведеної роботи, потрібно відмітити, що завдяки налагодженій співпраці спеціалістів управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради, в.о. старост, відповідальних осіб старостинських округів ради, вдалось досягти гарних показників.

За оперативними даними Біловодська селищна рада займає перше місце по Луганській області (із 12 районів) з реалізації державної бюджетної дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби.                      Загальна чисельність населення, від яких прийнято пакет документів, складає 751 особу за утримання 1534 голови молодняку ВРХ. Сума нарахованої дотації за реалізацію першого етапу складає 2,104 млн. грн., що становить  майже 22% від суми дотації по усій Луганській області (за оперативними даними обласний показник 9,755 млн. грн.)

У 2019 році дотація оформлюється як на власних телят, тобто народжених у власних господарствах фізичних осіб, так і на придбаних тварин шляхом переміщення від інших осіб та підприємств, ці показники виглядають таким чином:

• нарахована дотація за власних телят: 680 особі за утримання 1395 голів молодняка на суму 1,994 млн. грн.;
  • нарахована дотація за придбаних телят: 71 особі за утримання 139 голів молодняка на суму 110, 4 тис. грн.

Зазначимо, що кожна п’ята фізична особа в Луганській області, що надала документи для нарахування бюджетної дотації за молодняк, який народився у власних домогосподарствах, та кожна друга особа, що надала документи для оформлення дотації за утримання молодняка, переміщеного від інших власників – це жителі Біловодської об’єднаної територіальної громади.

Висловлюємо вдячність усім в.о. старост та  відповідальним особам старостинських округів, що займались прийомом документів на 1 етапі 2019 року для оформлення спеціальної бюджетної дотації за вирощений  молодняк великої рогатої худоби,  за гарно проведену роботу та небайдуже ставлення до жителів Біловодської об’єднаної територіальної громади.