Перша зустріч та робоча нарада з питань культурного та туристичного розвитку громади

28 січня в Біловодській селищній територіальній громаді відбулась перша зустріч та робоча нарада з питань культурного та туристичного розвитку громади за участі начальниці Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації  Аліни Адамчук та Біловодського селищного голови Олега Мирошника.
На робочій нараді також були присутні директорка Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив та кіномистецтва Лариса Железовська, провідна методистка Центру Алла Жуля, начальниця відділу культури виконавчого комітету селищної ради Світлана Джуніч, директор краєзнавчого музею Геннадій Верескун. Беручи до уваги туристичний потенціал громади, виходячи зі спільності інтересів та цілей діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, прагнучи до розвитку внутрішнього туризму та започаткування пов’язаного з цим співробітництва.

На нараді було обговорено наступні питання:

1. Про створення та просування спільних сучасних та якісних туристичних продуктів громади.
  2. Про формування умов для створення нових туристичних продуктів та збільшення кількості відвідувачів.
  3. Про створення нових можливостей для розвитку туристичного бізнесу.
  4. Про сприяння розвитку туристичної сувенірної продукції; створення інформаційного та комунікаційного простору для взаємодії всіх зацікавлених осіб в організації сфери виробництва й організації туристичних сувенірів задля промоції туристичного потенціалу громади.
  5. Про популяризацію історичної та культурної спадщини громади.
  6. Про змістовне наповнення туристичних локацій з впровадженням тематичних подій та заходів.
  7. Про промоцію внутрішнього туризму на території громади.
  8. Про можливість розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів з прилеглими громадами.
  9. Про підготовку та реалізацію спільних проєктів у туристичній сфері.
  10. Про організацію сприятливих умов щодо інфраструктурних питань, а саме: стан автомобільних доріг, ресурси можливого розміщення та харчування.
  11. Про організацію проведення культурно-мистецького свята «Чумацький шлях: на Схід» на базі Біловодської громади: обговорення концепції проведення заходу; визначення місць розміщення локацій заходу, їх учасників та орієнтовної дати проведення; обговорення можливостей тематичного оформлення локацій заходу; розгляд інфраструктурних питань організації заходу: місця для розміщення гостей, забезпечення транспортного сполучення між локаціями заходу, технічні питання організації локацій та ін.

Підбиваючи підсумки робочого засідання, учасники зазначили ефективність проведення подібних зустрічей та домовились про постійну співпрацю у сфері розвитку та промоції внутрішнього туризму на території громади, про створення у найкоротші терміни нового привабливого туристичного маршруту, з урахуванням обговорених питань. А також узгодили питання організації та проведення обласного культурно-мистецького заходу «Чумацький шлях: на Схід» на базі Біловодської громади.