Охорона праці в навчальних закладах

0
23

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує роботодавців та найманих працівників нашого регіону.

У зв`язку з початком нового навчального року все актуальніше стоїть питання охорони праці у навчальних закладах, тому не зайвим буде нагадати про техніку безпеки під час находження у навчальних закладах.

Отже охорона праці-це система правових, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Робота в колективах навчальних закладів повинна бути організована згідно з  Законом України «Про охорону праці» та Положення «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти».  У навчальних закладах повинна діяти система управління з охорони праці, яка встановлює  хто,  що,  коли і як повинен робити,  щоб забезпечити функціонування системи охорони праці.

Основні напрямки цієї системи:

– створення безпечних умов праці;

– систематичне навчання працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

– профілактика нещасних випадків.

Метою впровадження цієї системи є ефективність роботи із забезпечення безпеки,  зниження травматизму та підняття активності працівників із дотриманням вимог охорони праці.  У зв`язку з цим визначимо основні завдання з охорони праці у школі:

– дотримання законодавства з охорони праці;

– забезпечення медичних оглядів;

– навчання, інструктажі та атестація;

– забезпечення безпечних умов під час експлуатації навчальних кабінетів.

Усі прийняті на роботу працівники повинні пройти  навчання та перевірку знань з охорони праці, вступний інструктаж з охорони праці, первинний інструктаж на робочому місці,навчання з  охорони праці та надання першої  домедичної допомоги, правил поведінки та дії при виникненні аварійних ситуацій.  Порядок проведення інструктажів з працівниками навчальних закладів визначається Типовим положенням про проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці,  затверджений Наказом Держнагляду охорони праці України № 15 від 26.01.2005.

Контроль за станом охорони праці здійснює керівник навчального закладу та відповідальні особи згідно з наказом.  Отже охорона праці в навчальних закладах є одним із напрямків розвитку соціальної політики держави, тому виконання вимог з охорони праці знизить ризик виникнення небезпечних ситуацій, і як наслідок зведе до мінімуму настання травматизму.

Страховий експерт з охорони праці Біловодського відділення УВД ФССУ у Луганській області Сокирка О.І