Огляд-конкурс «Найкраще село року» відбувся у селі Бараниківка

9 серпня, огляд-конкурс «Найкраще село року» відбувся у селі Бараниківка, яке знаходиться на берегах невеликої степової річки Комишна. За діючими традиціями назви річкам та селам давали перші поселенці за характерними особливостями. Так, берега річки у Бараниківці були густо вкриті очеретом (комишом), звідси і назва – Комишна. А вже потім від назви річки виникла назва хутору- Комишний. Але одночасно з’явилася і друга назва – Бараників-хутір. Ця назва пішла від прізвища першого поселенця Бараніка, яке він отримав за свою пристрасть до розведення баранів, овець, кіз. Так і повелося: хто звав – хутір Комишний, а хто –Бараниківський. А з часом перша назва загубилась.
Почесних гостей Конкурсу ще на сходах сільського Будинку культури зустріли короваєм та словами привітання. Презентацію села почали з багатої виставки народних умільців. Гості побачили справжні витвори народного мистецтва: м’які іграшки, малюнки маслом та олівцем, вишиті рушники; вироби, в’язані крючком або спицями; картини, виповнені пірографічною технікою або вишиті бісером та багато іншого.
Далі гостям свята на великому екрані Будинку культури показали пізнавальний історичний фільм про Бараниківку, в якому розповіли про історію виникнення села, його розвиток, життя селян. Для створення цього фільму використовувались матеріали місцевого жителя, письменника, члена національної спілки краєзнавців України -Федора Горбаньова.
Святковий концерт вразив гостей своїм запалом та яскравістю. Чудові пісні, красиві танці, блискучі костюми, динамічний сценарій – свято пройшло на одному подиху завдяки професійним організаторам, учасникам та ініціативній групі «За власне майбутнє» (голова – Людмила Старікова). До речі, саме зусиллями ініціативної групи для сільського Будинку культури було придбано музичні інструменти, освітлювальну та офісну техніку, фотоапарат, а також сценічні костюми.
Привернув увагу і благоустрій села, зокрема, оновлена автобусна зупинка. Наприкінці концерту секретар селищної ради Віктор Кучеров від імені Біловодської селищної ради висловив глибоку та щиру вдячність за сумлінну працю, відданість обраній справі, виконання значного обсягу робіт з благоустрою та впорядкування території старостинського округу та вручив Подяки працівникам благоустрою Бараниківки.