Огляд-конкурс «Найкраще село року». Село Новоолександрівка

12 вересня Новоолександрівка зустрічала гостей на подвійному святі – Дні села та огляді-конкурсі «Найкраще село року». Село Новоолександрівка є пам’ятником архітектури початку ХІХ століття. Село уособлює собою Новоолександрівський кінний завод № 64, який був заснований в 1825 році. З часів заснування заводу тут займалися розведенням коней для потреб армії. Після Великої Жовтневої соціалістичної революції стали спеціалізуватися на російській Арденській породі. Місцеві фахівці вивели новий тип російського ваговоза – Новоолександрівський, що відрізняється видатними робочими якостями і користується великим попитом у колгоспів і радгоспів різних зон країни. У 28-х Всесоюзних змаганнях брали участь жеребці-новоолександрівці і 26 разів завойовували перше місце. У 1975 році на в’їзді в Новоолександрівський кінний завод за проектом скульптора Н.В.Можаєва і архітектора В.М. Житомирського споруджений пам’ятник жеребцю Кокетливому – неодноразовому чемпіону країни, якого фахівці і любителі називали найкращим конем століття. Це воістину монументальна споруда, рівної якої за величиною серед персональних пам’ятників коню ніде більше немає.
З самого початку свята господарі здивували почесних гостей – представників Біловодської селищної ради. Біля пам’ятника жеребцю Кокетливому запальними піснями і танцями під баян зустрічали циганки з бубнами. В цей час на горизонті з’явилися три богатирі – у відповідному оснащенні. Вони урочисто під’їхали і привітали гостей. Незабаром з’явився і візок з кіньми, на якому гостей, у супроводі богатирів, відвезли на площу клубу вулицею села. Підготували до свята й смаколики «на щастя» – пряники у вигляді підкови з надписом «Новоолександрівка». Замість традиційного короваю завідуюча Новоолександрівським сільським клубом Світлана Свістула зустріла почесних гостей красивим тортом зі статною, символічною фігурою коня.
Гостей запросили на виставку декоративно-ужиткового мистецтва, де місцеви майстри демонстрували свої вміння. Презентацію села підготували у вигляді фільму, який показали на великому екрані сільського клубу. Гості свята переглянули фільм, у якому розповіли про часи виникнення села, його особливості, розвиток та становлення. Особлива увага була сконцентрована на місцевих жителях, розповідали про землеробів, працівників кінного заводу, пасічників.
Велика увага на сьогоднішній день приділяється благоустрою села. У селі Новоолександрівка у 2016-2017 р. відновлено вуличне освітлення на всіх 12-ти вулицях, в нічний час у Новоолександрівці висвітлює 180 ліхтарів. Щорічно проводиться ремонт доріг по селах округу, так в 2017 і 2019 роках у Новоолександрівці було відремонтовано 3,5 км доріг. По селах округу встановлені огорожі і упорядкована територія біля дитячих майданчиків, магазинів і багатоквартирних будинків. У весняно-літній період щорічно в окрузі проводяться суботники. Робочими з благоустрою ведеться покіс бур’янів та порослі вулицями сіл. У селі Новоолександрівка в 2017 році висаджено понад 100 дерев, туї декоративної. У 2017-2018 рр. капітально відремонтовані пам’ятники «Родина» і «Расставание». У 2019 р по вулиці Лісна відремонтовано 500 метрів дороги з твердим покриттям.
Працює в селі дві громадських організації – «Ми за майбутнє 2018» (керівник – Ольга Циба) та «Наш формат» (керівник – Сергій Павловський). ГО «Ми за майбутнє 2018» було подано до різних організацій та фондів 11 проектів. У 2019 році підтримано два. Щодо втілення першого проекту – планується замінити вікна та двері в амбулаторії, відкрити жіночу оглядову кімнату. Другий проект – це Бюджет участі Біловодської ОТГ, планується встановлення спортивно-ігрового майданчика «Спорт для життя».
ГО «Наш формат» відзначилося перемогою у складі ініціативної групи в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку «Розбудова мережі мультимедійних хабів в Біловодській громаді на базі сільських закладів культури».
Свято продовжилось концертною програмою, де були задіяні місцеві аматори художньої самодіяльності від малечі до людей поважного віку. До творчого звіту підійшли креативно: окрім пісень та танців, продемонстрували акторські здібності у невеличких виставах, прослухали гуморески у виконанні Хуторської Валентини. Наприкінці свята прозвучала пісня, присвячена рідному селу – «Новоолександрівка» (музика Андрія Карпенко, слова Сергія Найдиша), яку знають, люблять і підспівують у селі.
На подвір’ї клубу були організовані: аква-грім для дітей від активу Євсузького старостинського округу, фото-зони, фото-виставка. Після концерту всіх присутніх на святі частували запашним кулешем. Вечірнє небо прикрасив святковий феєрверк.