Огляд-конкурс «Найкраще село року». Новодеркул

23 серпня Данилівський старостинський огруг гостинно зустрів місцевих жителів та гостей на потрійному святі – Дні Державного Прапора, святі села «Моє село – моя родина» та огляді-конкурсі «Найкраще село року» (с.Новодеркул). Уже доброю традицією для місцевої громади стало вшанування історії рідного краю.
На свято завітали почесні гості: селищний голова Едуард Олєйніков, заступник селищного голови Віталій Овчаренко, секретар селищної ради Віктор Кучеров, керуючий справами виконавчого комітету Лілія Полторак, начальник управління економічного розвитку та торгівлі Олена Шилобрид, начальник відділу культури Світлана Джуніч, завідувач сектору з благоустрою Лілія Нечай та депутат Біловодської селищної ради Роман Чередниченко.
Дівчата у вишиванках привітали почесних гостей хлібом-сіллю.
Святкування проходило на території Новодеркульського сільського будинку культури. У програмі свята були: ярмарок народної творчості, фестиваль кулінарного мистецтва, фестиваль квітів та урочистий концерт. Також діяла виставка, де охочі могли ознайомитися з виробами тутешніх митців. На ній були представлені вишиті ікони, рушники, сорочки, намальовані картини та ін. До свята була встановлена інсталяція «Я люблю Новодеркул» та креативні сучасні фото-зони.
Новодеркул зібрав людей з різних куточків громади і області, щоб вони згадали дитинство, юність, поділились думками, розповіли про себе. Давно селяни не бачили стільки люду, скільки його зібралось на цьогорічному святі села!
До громади з привітальним словом звернулися селищний голова Едуард Олєйніков та в.о. старости Данилівського старостинського округу Олександр Москальов. Вони подякували землякам за участь у святі, їхню активну життєву позицію, небайдужість до розвитку рідного села та вручили Подяки Біловодської селищної ради.
Цікаво та вичерпно історію села розповів історик-краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України Володимир Степанов. Далі музичні вітання жителям села чергувалися з нагородженнями переможців ряду номінацій – «Майстер декоративно-ужиткового мистецтва», «Майстер кулінарних виробів» та «Майстер квіткових композицій».
Жителі Данилівського старостинського округу дуже активні та небайдужі до долі громади, вони покладають багато часу і сил задля її розвитку. Так, на території цього округу створено та активно функціонує дві громадські організації: «Деркул 2013» (голова Анатолій Гребєнік) та «Данилівська громада» (голова Валерій Волошин). Завдяки активній громадянській позиції реалізовано або триває 8 проектів. Це: «Капітальний ремонт дверних та віконних блоків Новодеркульського ЗЗСО», «Облаштування засобами відеоспостереження найбільш відвідуваних жителями місць у інфраструктурі смт.Біловодськ», «Розширення сфери надання адміністративних послуг Біловодського ЦНАП», «Капітальний ремонт Данилівської сільської лікарської амбулаторії», «Здорова громада – щаслива родина» (у рамках проекту в Данилівську сільську лікарську амбулаторію встановлено твердопаливний котел та бойлер), «Створення осередку для проведення спільного змістовного дозвілля та фізичного розвитку мешканців Данилівського старостинського округу», «Створення належних санітарно-гігієнічних та естетичних умов їдальні Новодеркульського закладу загальної середньої освіти». У 2019 році в рамках конкурсу у стадії реалізації проект «Створення арт-студії на базі майстерні Новодеркульського ЗЗСО». У рамках Бюджету участі Біловодської ОТГ проведено благоустрій прилеглої території Новодеркульського СБК. Як зазначають місцеві жителі, жодна з цих ініціатив не мала б права на життя, якби не допомога небайдужих мешканців, підприємців, фермерів.
Опісля привітальної частини розпочався святковий концерт. Під час нього виступали місцеві митці і колективи, свою художню майстерність представляли аматори округу.
Місцеві жителі влаштували гучні гуляння: з концертом, подарунками, смаколиками, патріотичним флеш-мобом та дискотекою. Вразив присутніх святковий феєрверк, який заквітчав нічне небо кольоровими барвами та урочисто завершив свято.