Огляд-конкурс «Найкраще село року». Кононівка

18 серпня огляд-конкурс «Найкраще село року» відбувся у селі Кононівка. Згуртованість, дружелюбність та єдність допомогли місцевим жителям влаштувати справжнє свято! Журі Конкурсу зустріли піснею та короваєм. Аби гості відчували себе як вдома, їм вручили Посвідчення справжніх кононян.
Свято розпочалося ярмарком, колоритними декораціями та фото-зонами, виставкою майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Гості переглянули відео-презентацію, головними героями якої були не тільки видатні жителі села, а й прості кононівці, які з теплом і непідробною щирістю розповідали про свій рідний край. Історія села у маленькому фільмі викликала теплі посмішки та бурхливі оплески.
Села, як і люди, мають свою біографію. У кожного вона своя. Історія Кононівки сягає у глиб тисячоліть. За народною легендою наприкінці сімнадцятого століття в степах Слобожанщини з’явилося троє вихідців з Полтавської губернії: Римар, Конон і Гармаш. Римар зупинився на західному березі річки Деркул, а Конон і Гармаш відправилися на другий берег. Конон заснував хутір Кононівку, який заселили українські селяни з Полтавської та Чернігівської губерній. Площа населеного пункту Кононівка становить 343 га, чисельність населення – 330 мешканців.
Жителі Кононівки – дружні, працьовиті, активні. Так, ініціативна група кононівців отримала перемогу в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку «Створення мережі мультимедійних хабів на базі сільських закладів культури Біловодської ОТГ», завдяки чому передбачається облаштування дитячої кімнати дозвілля, придбання звукової апаратури та створення Wi-Fi зони.
Творчому розвитку односельчан сприяють робітники Кононівського Будинку культури, який був відкритий у 1966 р. Сьогодні Будинок культури процвітає завдяки успішному керівництву подружжя Білоус – Віталія Валерійовича та Наталії Михайлівни.
Виконуючий обов’язки старости Кононівського старостинського округу Дмитро Ходус та ведучі концерту Віталій та Наталія Білоус привітали теплими словами односельчан та запросили переглянути концертну програму за участю вокального ансамблю «Журавка» та солістів різного віку, танцювальних колективів «Феєрія», «Джерельце», «Веселка», місцевих жителів Григорія Розумного та Любові Шуліки, які виступали з гуморесками.
З побажаннями довгих років життя, здоров’я і наснаги, сміху і радості у домівках звернувся до кононівців селищний голова Едуард Олєйніков.
Після концерту для гостей свята була організована розважальна програма на території клубу. Колеги з Бондарівського СБК співали такі запальні пісні, що жителі Кононівки не втрималися від танців. Також, для гостей були організовані цікаві та веселі конкурси.