Обґрунтування необхідності включення до Стратегії розвитку Біловодської ОТГ проєкту «Будівництво пансіону (гуртожитку) в Біловодській ОТГ»

27.10.2016 Міністерством освіти України ухвалено Концепцію «Нова Українська школа», де визначені засади реформування середньої школи. Так, не пізніше, ніж до 2025 року повинна бути сформована мережа закладів ІІІ рівня (профільна школа). Здобуття профільної середньої освіти буде здійснюватися в ліцеях за двома спрямуваннями – академічним та професійним. Згідно Прикінцевих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» відповідні ліцеї почнуть свою роботу з 1 вересня 2024 року.

В Біловодській ОТГ є в планах утворити ліцей академічного спрямування на базі Біловодської гімназії. Заклад має сучасне матеріально-технічне забезпечення (кабінети фізики, математики, лінгвістичний кабінет тощо). Створено доступні умови для дітей з інвалідністю (облаштовано підйомник, санітарні кімнати, є інклюзивні класи). Гімназія забезпечена навчально-методичними матеріалами, висококваліфікованими кадрами. До 2024 року планується провести термомодернізацію закладу, реконструкцію спортивного майданчика з облаштуванням футбольного та баскетбольного полів, тренажерами та біговою доріжкою.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» для започаткування та провадження освітньої діяльності ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10-х класів по 30 учнів в кожному, які здобувають базову чи профільну середню освіту.

Планова кількість дітей Біловодської ОТГ, які в 2024 році підуть до 10-го класу, становитиме 94 дитини. За цих умов, відповідно до чинного законодавства про освіту, на території Біловодської громади не будуть витримуватися нормативи щодо наповнення старших класів (10-12 класів). Тобто діти, які виявлять бажання піти навчатися у 10-ий клас, будуть позбавлені права отримувати цю освіту за місцем проживання і будуть вимушені навчатися за межами громади в іншому закладі.

З метою реалізації права школярів для здобуття повної загальної середньої освіти (10-12 класи) на території Біловодської громади, з метою забезпечення територіальної доступності до профільного навчання та створення умов для проживання дітей, які будуть приїздити в селище Біловодськ з інших населених пунктів, є нагальна потреба в будівництві пансіону (гуртожитку), який буде внутрішнім підрозділом майбутнього ліцею. Наявність такого пансіону дозволить залучити до навчання в ліцеї дітей не тільки з території Біловодської ОТГ, а й з сусідніх територій – Марківської та Міловської ОТГ.

Орієнтована загальна вартість будівництва складає 100 млн грн.

Керуючись вище наведеним обґрунтуванням, готуються зміни до Стратегії розвитку Біловодської ОТГ до 2023 року та включення проєкту «Будівництво пансіону (гуртожитку) в Біловодській ОТГ» до плану заходів з реалізації Стратегії.