На Біловодщині відбувся Всеукраїнський кінно-спортивний фестиваль

У Біловодській ОТГ 5 жовтня відбувся Всеукраїнський кінно-спортивний фольклорно-етнографічний фестиваль «Золота Підкова» на базі Деркульського кінного заводу № 63 (с. Новодеркул Біловодського району). До свята були залучені представники з Онуфріївського, Стрілецького, Новоолександрівського, Лимарівського та Деркульського кінних заводів, а також Луганський обласний кінний театр.
На фестивалі були присутні почесні гості: Біловодський селищний голова Едуард Олєйніков; секретар ради Віктор Кучеров; заступник голови селищної ради, помічник народного депутата України Сергія Шахова Володимир Гніденко; заступник голови селищної ради Віталій Овчаренко; народний депутат України 8-го скликання Юрій Гарбуз; заступник начальника управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Володимир Виборний; керівник філії «Деркульський кінний завод № 63» Державного підприємства «Конярство України» Сергій Гладков; генеральний директор КНП «Біловодська багатопрофільна лікарня», депутат Біловодської селищної ради Данилівського старостинського округу Роман Чередниченко; міжнародні партнери та донори; представники обласних агенцій, які підтримують розбудову Біловодської громади; голови об’єднаних територіальних громад Луганської області; депутати селищної ради та в.о. старост старостинських округів Біловодської громади.
На іподромі Деркульського кінного заводу зранку звучали українські народні пісні. Площа була святково оформлена прапорцями та тематичними банерами. За трибуною були розташовані торговельні зони, намети старостинських округів, де працівники культури підготували презентацію свого округу, виставку майстрів народної творчості та продаж сувенірної продукції. На площі іподрому грав народний духовий оркестр Біловодського районного Будинку культури.
На площі був розташований дитячий майданчик з ігровою програмою та творчим майстер-класом, що провели працівники районного центру дитячої та юнацької творчості. Підприємці готували куліш та пригощали гостей свята, працювала дегустація чаю, міні-кафе з випічкою виробів з емблемою фестивалю.
Протягом дня в кінному заводі проводились екскурсії та катання на конях.
До уваги гостей свята були представлені виступи кращих творчих колективів Біловодщини, кінний парад, перегони, виступ Луганського обласного кінного театру, показові виступи коней (виїздка, важковози).
По завершенні свята концертну програму представили артисти з м. Харків. На честь фестивалю «Золота підкова» увечері відбувся грандіозний феєрверк.