Місцева влада зустрілась з громадськими активістами для налагодження співпраці

11 лютого 2020 року представники Біловодської територіальної громади зустрілись з командою експертів Мережі правового розвитку для того, щоб обговорити можливості участі у проєкті «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Проєкт відбувається за підтримки організації «Людина в біді» та фінансового сприяння Європейського Союзу.

Тарас Щербатюк, керівник проєкту роз’яснив, яку саме користь принесе проєкт громаді:

«У нашій країні відбувся процес децентралізації.  Це як можливості для громад, так і великі виклики. Доводиться швидко вчитись, переформатовувати свою роботу, створювати нові підрозділи, запускати процеси, яких раніше не було. Зрозуміло, що це непростий момент для всіх. Часом складно виставити пріоритети, бо важливо врахувати всі можливості й ризики, побачити свої зони розвитку.

Саме в цьому громаді буде  корисним  дослідження Місцевого індексу прав людини (МІПЛ). Основні переваги МІПЛ для місцевого самоврядування:

• аналіз допоможе визначити успішні та негативні практики роботи у сфері дотримання прав людини;
  • отримати якісний зріз стану дотримання прав людини у громаді;
  • налагодити спільну роботу з представниками громадськості (в першу чергу з вразливих груп населення);
  • отримати рекомендації щодо поліпшення діяльності роботи у сфері дотримання прав людини;
  • інструмент дозволить проводити самооцінку своєї роботи, що, в свою чергу, створить можливість оперативно реагувати на потреби мешканців громади;
  • підняти рейтинг спроможності громади серед донорів технічної допомоги;
  • отримати національну відзнаку «Громада дружня до прав людини».

Наталія Єсіна, експертка проєкту розповіла, як саме буде проходити дослідження:

«Для досягнення очікуваного результату ми маємо працювати спільно з представниками місцевого самоврядування. З нашого боку ми забезпечимо всю аналітичну роботу, а внеском місцевої влади стане відкриття максимального доступу до інформації, яка необхідна для аналізу. Етапи нашого дослідження будуть наступними:

• збір  необхідної для аналізу інформації;
  • спілкування з працівниками виконавчого органу громади;
  • аналіз індикаторів індексу під час безпосереднього  відвідування громади експертами;
  • проведення контент-аналізу інформаційних ресурсів;
  • опитування  представників вразливих груп населення.

Всього ми плануємо дослідити п’ять напрямків:

• Охорона здоров’я;
  • Гідний рівень життя;
  • Соціальний захист для вразливих категорій;
  • Освіта та культурний розвиток;
  • Право на інформацію.

Розпочинати будемо з найактуальніших на сьогодні напрямків – «Охорона здоров’я» й «Освіта та культурний розвиток».

За кожним з напрямків буде сформований звіт, якій увійде в загальний звіт по громаді з напрацьованими рекомендаціями щодо вдосконалення роботи та прикладами позитивних практик діяльності».

Представник Біловодської територіальної громади: заступник начальника управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради Олексій Стрига, поділився враженнями та своїми очікуваннями від проєкту:

«Нашій громаді вже 3 роки, багато процесів для формування громади вже здійснено, створені необхідні для роботи підрозділи, але є деякі питання, що потребують вирішення, і для їх реалізації необхідна практична допомога і кваліфікована порада фахівців та експертів. Саме тому ми раді можливості попрацювати з експертами, отримати підтримку й рекомендації, які допоможуть нам уникнути помилок. Ну і звісно, важливо побачити свої сильні сторони, аби спираючись на них будувати комфортне для нашої громади середовище…..».

Ця публікація була зроблена за підтримки організації «Людина в біді» за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді»