Луганщина відзначає День Соборності України.

У Сєвєродонецьку відбулися обласні урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Звертаючись до присутніх на заході у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі, виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь відзначив, що рівно 100 років тому, з підписанням Акта злуки, корінні українські землі вперше об’єдналися в одну державу.

«Це був складний шлях – через відчайдушні бої за кожен клаптик землі, за кожне українське серце, за кожну душу, – підкреслив він. – Чи мала наша держава тоді шанс? Безумовно, мала. Події тих років повинні бути для нас усіх уроком – тоді українцям не вистачило єдності. Це і призвело до поразки. Тож, ми маємо бути єдиними. І в цьому – наша перемога. Точка неповернення ще не подолана. Слава Україні!»

Цього дня багатьом жителям Луганщини вручені державні нагороди та обласні відзнаки. Серед нагороджених й селищний голова Біловодської селищної ради – Едуард Миколайович Олєйніков, якого відзначено Подякою Прем’єр-міністра України.

Щиро вітаємо Едуарда Миколайовича з почесною нагородою!