Кращу жіночу ініціативу Біловодщини відзначено в Києві

Європейська асамблея жінок-депутатів у партнерстві з Представництвом Ради Європи в Україні, Асоціацією міст України та Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів весною 2019 року провели конкурс «Кращі жіночі ініціативи для демократичного розвитку місцевих громад-2019». Метою проєкту було підвищення мотивації жінок до активної діяльності в площині демократичних змін через популяризацію кращих реалізованих ініціатив із різних громад України.

27 вересня в Києві, у приміщенні Верховної Ради України, відбулося нагородження переможців. Начальниця управління економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради Олена Шилобрид отримала Диплом за І місце у номінації «Врядування». Ії ініціатива стосується згуртування громади та вирішення суспільно важливих проблем через розбудову активного громадського сектору та долучення громадських організацій до спільного управління територією. Так, першим спільним результатом активної роботи ГО стало затвердження Стратегії розвитку Біловодської ОТГ до 2023 року. Розпочалася активна робота з міжнародними партнерами: Програмою розвитку ООН, Українським жіночим фондом, українсько-швейцарським проектом  «Despro», дитячим фондом ЮНІСЕФ. У 2019 році започатковано реалізацію Бюджету участі, у рамках якого громадськість може реалізовувати свої ідеї за рахунок коштів місцевого бюджету при 10% співфінансуванні власними коштами. В рамках Бюджету участі вже розпочато реалізацію 9 проєктів загальною вартістю 1,2 млн грн.

Загалом за ініціативи громадськості при активній взаємодії з виконавчим комітетом селищної ради у 2018-2019 рр реалізовано 46 проєктів на суму 11,2 млн грн, з яких 40% – кошти місцевого бюджету. Так, облаштовано спортивні та дитячі ігрові майданчики, спортивні зали в закладах освіти, поповнена матеріальна база закладів культури громади та ін.

Конкурс показав, що українське жіноцтво є надзвичайно чутливим до глобальних трендів демократії, проєкти-переможці мають глибоке соціальне, екологічне та освітнє спрямування. Ініціатива Біловодщини занесена до збірки «Кращих ініціатив жінок України» з метою ознайомлення населення нашої держави з успішними історіями участі жінок в демократичному розвитку своїх громад.