Інспектор Головного управління Держпраці провела онлайн-нараду щодо прав інспектора праці під час інспекційного відвідування

22 липня 2020 року відбулася онлайн-нарада головного державного інспектора відділу державного нагляду в сфері трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області та інспектора праці Біловодської селищної об’єднаної територіальної громади.

Під час проведення онлайн-наради було надано роз’яснення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 04 грудня 2019 року № 1132) щодо прав інспектора праці під час інспекційного відвідування:

1. Під час проведення інспекційних відвідувань за наявності підстав, визначених пунктом 5 цього Порядку, без попереднього повідомлення о будь-якій годині доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;
  2. Ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;
  3. Наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам об’єкта відвідування, іншим особам, що володіють необхідною інформацією, запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні та/або письмові пояснення;
  4. За наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів;
  5. На надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;
  6. Фіксувати проведення інспекційного відвідування засобами аудіо-, фото- та відеотехніки;
  7. Отримувати від органів державної влади, об’єктів відвідування інформацію та/або документи, необхідні для проведення інспекційного відвідування.

Додатково було наголошено на необхідності відвідування роботодавця з метою інформування щодо запобігання використанню незадекларованої праці у сферах оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі пальним, сільського господарства, тимчасового розміщування й організації харчування, будівництва, надання послуг, транспорту.

У  відповідності до  п. 28   Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю,  в поточному році  станом  на 22 липня, інспектором праці Біловодської селищної обєднаної територіальної  громади було  виконано 59 інспекційних відвідувань  субєктів  господарювання розташованих на території  громади.