Днями в місті Сєвєродонецьк відбувся круглий стіл на тему «Інформаційно-дискусійна платформа щодо діяльності Програми та ефективного місцевого самоврядування – як елемент суспільного діалогу». Захід проходив в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. В роботі круглого столу взяли участь представники Програми ООН: Олена Рудич Програмний координатор, компоненту «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації», Дмитро Курочка- спеціаліст з територіального об’єднання, Анатолій Молошний – спеціаліст з адміністративної децентралізації, Наталія Осипенко – спеціаліст з фіскальної децентралізації; представники облдержадміністрації, представники 13 громад-партнерів Компоненту реформи децентралізації та місцевого самоврядування. Від Біловодської селищної ради участь прийняли заступник селищного голови Віталій Овчаренко та керівник центру надання адміністративних послуг Наталія Іванова.

В ході заходу було презентовано результати соціологічного дослідження з оцінки потреб цільових громад з питань децентралізації, основна увага була приділена Біловодській громаді як позитивного показника децентралізації.

Анатолій Молошний  презентував «Основні підходи громад щодо розширення доступу до адміністративних послуг». А також  ознайомили з планами щодо подальшої роботи в напрямі адміністративної децентралізації, за якими заплановано надати підтримку громадам-партнерам у створені віддалених робочих місць,  мобільних ЦНАПів та встановлення програмного забезпечення з електронного документообігу для органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг, тощо).

Наталія Осипенко  розповіла про  основні напрями роботи з фіскальної децентралізації, а саме щодо вже досягнутих результатів і планів з навчання представників органів місцевого самоврядування, а також стану з розробки моделей ефективного фінансового управління в громадах.