Громадські організації Біловодської ОТГ ознайомились з історією успіху ГО «Євсуг діє».

0
129

24 січня селищним головою Біловодської селищної ради Едуардом Олєйніковим було здійснено виїзну зустріч до Євсузького старостинського округу. Зустріч відбулась за участю заступника селищного голови Віталія Овчаренка, начальника управління економічного розвитку і торгівлі Олени Шилобрид, завідуючого сектором інвестиційної діяльності управління економічного розвитку і торгівлі Анастасії Капінус, спеціалістів управлінь селищної ради, в.о. старост старостинських округів Біловодської селищної ради, громадських організацій Біловодської ОТГ.

Метою зустрічі була презентація успіхів роботи громадської організації «Євсуг діє» за підсумками 2018 року та переймання досвіду їх роботи в напрямку соціальної згуртованості. Так, за словами голови ГО «Євсуг діє» Ірини Баришенко, ними, у минулому році на території Євсузького старостинського округу було реалізовано 7 проектів, для їх реалізації залучено близько 700 тис.грн. Учасники зустрічі мали можливість відвідати та ознайомитись з окремими об’єктами, які громадська організація отримала в результаті активної участі в різноманітних конкурсах проектів: встановленими вуличними тренажерами, облаштованим молодіжним простіром, створеним сімейним спортивним клубом «Богатир» на базі Євсузького закладу загальної середньої освіти.

Анастасією Капінус акцентовано увагу на успішності формування ефективної та системної співпраці селищної ради та громадських організацій. Підводячи підсумки роботи громадських організацій Біловодської ОТГ, було зазначено, що за ініціативи громадськості у 2018 році реалізовано 21 проект. На їх реалізацію залучено близько 4,5 млн.грн., у тому числі співфінансування з бюджету громади склало 1,6 млн.грн. На сьогодні активно працює 15 громадських організацій, 6 з яких було створено лише у минулому році.

Крім того, до уваги учасників заходу була доведена інформація про запровадження у 2019 році Бюджету участі на території Біловодської ОТГ. Про основні принципи функціонування Бюджету участі, вимоги до формування проектних заявок, порядок відбору проектів та голосування за них розповіла Олена Шилобрид.

Також обговорено проект Положення про обласний конкурс проектів місцевого розвитку та зміни, які пропонується до нього внести, зокрема розглянуто нові критерії оцінювання проектів. Розмова видалася жвавою, змістовною та конструктивною. Учасники заходи мали можливість поставити нагальні питання щодо участі у конкурсах проектів та отримали змістовні відповіді.

Едуардом Олєйніковим відмічена позитивна тенденція до пробудження свідомості мешканців громади, бажання брати участь в соціально-економічному та суспільному житті своєї території. Селищний голова зазначив, що ініціативність та активність громадськості не залишиться без підтримки з боку місцевої влади.