Електронний обмін документами із фондом соціального страхування

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області нагадує, що з 01.10.2018 діє постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12, «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», відповідно до якої у страхувальника з’явилась можливість надсилати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного підпису/печатки до Фонду соціального страхування України.

Для подання електронних документів до Фонду соціального страхування України страхувальник повинен укласти договір  з відділенням робочого органу виконавчої дирекції Фонду та надати посилені сертифікати відкритих ключів. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно.

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до закінчення строку дії посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо страхувальник подає нові посилені сертифікати ЕЦП, договір вважається продовженим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Укладається договір у двох примірниках, по одному примірнику для кожної сторони, які мають однакову юридичну силу.

Автоматизована інформаційна система приймання електронних документів Фонду забезпечує цілодобовий прийом електронних документів від страхувальників. Обробку документів відділення здійснює щодня з 8:00 год. до 17:00 год., крім вихідних та святкових днів.

Подання електронних документів відповідно до договору надає страхувальнику право не подавати  документи на паперових носіях.

Роздрукована заява –розрахунок , повідомлення  разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

На сьогодні охоплення електронним документообігом по заявам-розрахункам, на підставі яких Фонд соціального страхування України здійснює фінансування матеріального забезпечення у Біловодському відділенні складає 58%.

З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції та вжиття заходів щодо упередження розповсюдження COVID-19 обмежено допуск відвідувачів, роботодавців та громадян до будівлі відділення у зв’язку з чим  на час карантину наполегливо радимо  надавати перевагу дистанційній формі подачі документів до Фонду.

Біловодське відділення звертається до страхувальників, які на теперішній час не уклали договір про подання електронних документів, скористатись цим правом звернувшись до відділення за адресою:                          смт. Біловодськ, вул.Шевченко,16. Додаткову  інформацію можна отримати за  телефоном (06466) 9-11-77.

Примірний договір про подання електронних документів до Біловодського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області можна завантажити за ПОСИЛАННЯМ: http://www.fssu.gov.ua/…/main/uk/publish/article/970830