Долучилися до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

Розпочалася щорічна Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Сьогодні, 25 листопада, відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Головним спеціалістом Відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Біловодської селищної ради Іриною Олійник у приміщенні Біловодського районного центру зайнятості було проведено лекцію для жінок на тему: “Годі терпіти! Про домашнє та ґендерне насильство щодо жінок”. У заході взяли участь 15 учасниць, які отримали інформацію про домашнє насильство та його форми, контакти установ, куди можна звернутися за допомогою, буклети з необхідною інформацією. Також присутні переглянули соціальні ролики: “Розірви коло насильства”, “Насильству нема виправдання”, “Я допоможу!” та інші.

Домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти й положення в суспільстві. Але серед осіб, які перебувають на обліках в Біловодському секторі пробації та Біловодському відділу поліції є кривдники та ті, хто вчиняє домашнє насильство і це непоодинокі випадки. Саме з метою профілактики домашнього насильства серед цієї категорії осіб, 25 листопада 2019 року, провідним інспектором Біловодського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області Сергієм Зеликом та інспектором сектору з ювенальної превенції сектору превенції Біловодського ВП ГУНП в Луганській області старшим лейтенантом поліції Олександром Сергієнко була проведена зустріч із засудженими особами, які вчиняли домашнє насильство відносно членів своєї родини.

З метою профілактики із засудженими була проведена виховна бесіда щодо попередження в майбутньому вчинення ними домашнього насильства. Також, засудженим була доведена інформація про види відповідальності за вчинення такого правопорушення, раніше була виключно адміністративна відповідальність, а тепер введена і кримінальна і покарання такі: громадські роботи, арешт, обмеження волі, та навіть, позбавлення волі.

25 листопада 2019 року спеціалістами Біловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дар’єю Латкою та Розою Ануфрієвою був проведений тренінг у Біловодській гімназії, присвячений акції “16 днів проти насилля”.

На тренінгу діти дізналися які є види насильства, як йому протидіяти та не стати його жертвами. Проводилося анкетування за темою “Виявлення жорстокого поводження з дітьми”. Діти із задоволенням сприймали нову інформацію та активно брали участь у тренінгу.

25 листопада 2019 року в Університеті третього віку Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради  пройшла лекція до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок на тему “Скажи насиллю – НІ”.

Соціальний працівник Юлія Дяченко розповіла про види та форми насильства, про те, як поводитись,  щоб не стати жертвою насильства. Присутні переглянули  відеоcюжет “Що робити жінці, якщо вона зіткнулася з насильством”.

28 листопада 2019 року в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради заступник директора Таїсія Козюменська провела інформаційну годину для соціальних робітників до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями на тему “Ми-є! Ми-рівні!”.

Головною метою було донести основоположні принципи держави, якими є рівність та недискримінація людей з інвалідністю.

В ході розмови визначили, що кожна людина, незалежно від віку, статі та фізичних можливостей, заслуговує на повагу до гідності та створення умов, які зрівнюють можливості.

До Міжнародного дня волонтера в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біловодської селищної ради 29 листопада 2019 року заступник директора Таїсія Козюменська провела інформаційну годину для соціальних робітників на тему “Серцем покликані до милосердя”.

Соціальні робітники прослухали інформацію про основні напрямки сучасного волонтерства, яке ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності та неприбутковості. Одне з найголовніших питань, що обговорювалися, це розуміння потреби суспільства у добровільних помічниках.

“Хто попереджений – той захищений” – під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшов захід у Біловодському професійному аграрному ліцеї.

На позакласному заході, який відбувся 02 грудня 2019 року, учні ліцею розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ/СНІДу. Організували та провели захід спеціалісти Біловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Роза Ануфрієва та Дар’я Латка

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.