До уваги зацікавлених осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність, або мають намір започаткувати власний бізнес.

Є МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ ГРАНТОВУ ДОПОМОГУ!

ПРОГРАМА ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ

Конкурс грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-,     малих та середніх підприємств Донецької, Луганської областей

Основні вимоги для учасників грантового конкурсу:

1. Гранти надаються виключно для створення, відновлення та розширення мікро, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, що постійно проживають на цільових територіях. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу не можуть бути одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному учаснику родини.
  2. Грантова підтримка надається для реалізації бізнес-проектів, що спрямовані на відновлення чи розширення бізнесів по окремих напрямках. ФАО надає додаткову інформаційну та консультаційну підтримку учасникам грантового конкурсу, які реалізовують свої бізнес-проекти по напрямах:
  • Зернові та олійні культури;
  • Молочні продукти та яловичина;
  • Домашня птиця та яйця.
  1. Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на:
  • торгівлю та дистрибуцію, які не пов’язані ні з одним із пріоритетних ланцюгів вартості;
  • передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання.
  1. Бізнес-план, поданий на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявника/заявниці та створення додаткових місць, в тому числі для членів його/її сім’ї.
  2. Максимальна сума одного гранту: до 6  500  євро в гривневому еквіваленті. Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію бізнес-плану у розмірі не менше 25% від вартості проекту (у грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо).
  3. Для отримання гранту претендент, який стане переможцем конкурсу, має вести свою діяльність як фізична особа-підприємець або юридична особа. При поданні бізнес-плану претендент може займатися агровиробництвом як особисте селянське господарство, але після визначення його переможцем конкурсу для отримання гранту зобов’язаний юридично оформити свою підприємницьку діяльність.
  4. Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-планів, поданих на конкурс, за такими напрямками:
  • закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;
  • закупівля інструментів для початку надання послугу;
  • залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;
  • оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
  • первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
  • витрати на франчайзинг тощо.
  1. Грантоотримувачі будуть зобов’язані впровадити свої бізнес-плати протягом 60 днів після отримання коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти відповідно до умов грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюється Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) надає додаткову інформацію та консультаційну підтримку виробникам сільськогосподарської продукції, які приймають участь у конкурсі грантів.

У лютому-березні 2020 року ФАО планує провести серію інформаційних зустрічей  для поширення інформації щодо можливостей та умов участі у грантовому конкурсі серед малих агровиробників Донецької і Луганської областей з метою залучення до участі у конкурсі.

ФАО розглядає можливість проведення інформаційних зустрічей з агровиробниками безпосередньо в громадах, районних центрах та селах – за запитами голів ОТГ, сільських та селищних рад, керівників місцевих органів влади та управління, які зацікавленні у розвитку підприємництва на своїх територіях.

У разі зацікавленості в отриманні грантової допомоги, просимо повідомити контактну особу в строк до 4 березня 2020 року:

Олексій Стрига тел. (050) 8134568, або надіслати повідомлення на електронну адресу: ueritbel@ukr.net