Дії працівників під час пересування при ожеледиці

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області звертає увагу усіх працівників підприємств, установ та закладів щодо дій при пересуванні під час ожеледиці.

Ожеледиця – це тонкий шар льду на поверхні землі, що утворюється після дощу або відлиги при зниженні температури внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі від 0 до -6°C.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992  № 2694-XII працівники зобов’язані дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт та під час перебування на території підприємства.Найчастіше настання нещасних випадків під час ожеледиці настає через людський фактор, а саме – особисту необережність самих працівників. Щоб зменшити вірогідність падіння працівникам під час пересування пішки в ожеледицю необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

• будьте уважними, ходіть неспішно, ступаючи на всю підошву;
  • носіть взуття з глибоким протектором, відмовтесь від високих підборів;
  • не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів;
  • при падінні намагайтеся впасти на бік або на передпліччя, максимально згрупувавшись і напруживши м’язи. Не можна виставляти назад лікті, підставляти долоню витягнутої руки – такі падіння небезпечні переломами;
    обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені та перевертатися, що додає травмувань;
  • обходьте похилу місцевість. Під час пересування по сходах тримайтеся за поручні, дивитися під ноги;
  • під час руху біля проїжджої частини тримайтеся якнайдалі від краю, щоб під час падіння не висковзнути на дорогу під колеса транспортних засобів. Треба врахувати те, що в ожеледицю гальмовий шлях  автомобілів значно збільшується;
  • тримайтеся на певній відстані від будинків та виробничих споруд, ближче до середини тротуару, з метою запобігання травматизму  задля запобігання нещасних випадків та травм, що загрожують життю і здоров’ю від падіння з даху снігу та бурульок.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» від14.10.1992 № 2694-XII роботодавець забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються. У зв`язку з цим працівники мають право вимагати від роботодавців належного стану шляхів пересування та належного стану виробничих будівель та споруд (посипання антиковзними засобами шляхів пересування, збиття бурульок в місцях небезпечних для працівників тощо).

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області наголошує, що вірогідність настання нещасних випадків під час ожеледиці в більшості випадків залежить від особистого відношення працівників до власного здоров’я та виконання необхідних заходів з попередження травматизму.

Страховий експерт з охорони праці сектору профілактики страхових випадків Біловодського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області Сокирка О.І.