Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулося 17 вересня 2020 року під головуванням заступника селищного голови Володимира Гніденка, розглянуто сім питань порядку денного.

Так, розглянуто 40 заяв батьків щодо надання дітям, постраждалим від психологічного насильства,  статусу жертв збройних конфліктів та воєнних дій. Комісія прийняла рішення винести дане питання на засідання виконавчого комітету селищної ради для остаточного схвалення.

Також розглянуто питання щодо надання дозволу органу опіки та піклування на укладання та підписання договору дарування житлового будинку малолітній дитині.

За ухвалою Біловодського районного суду відкрито провадження за цивільною справою щодо визначення місця проживання малолітньої дитини. На комісії батьки дитини висловили свою позицію з даного питання, членами комісії були вивчені матеріали справи з метою надання  до суду обґрунтованого висновку органу опіки та піклування щодо вирішення спору між батьками.

За заявою матері малолітніх дітей, яка потребує довготривалого лікування, та тимчасово не може опікуватися дітьми, розглянуто питання про доцільність влаштування трьох малолітніх дітей в сім’ю патронатного вихователя. Служба у справах дітей виконкому селищної ради готує проект рішення виконавчого комітету з даного питання та договір на влаштування дітей в сім’ю патронатного вихователя.

Підведено перші підсумки заходів, що проведено в рамках Всеукраїнського профілактичного рейду «Урок». Зазначено, що на території Біловодської об’єднаної територіальної громади налічується 2220 дітей шкільного віку, станом на 15 вересня поточного року всі діти розпочали навчання в закладах освіти, 361 дитина отримала допомогу, в тому числі фінансову та гуманітарну.

Відповідно до порядку денного ухвалено рішення щодо встановлення піклування над неповнолітньою дитиною та про початок соціального супроводу сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.