Біловодський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) повідомляє, що подати заяву або звернення з питань державної реєстрації актів цивільного стану, чи отримати консультацію он-лайн можливо, завдяки ВЕБ-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», який є доступним усім користувачам мережі Інтернет.

Фізична особа за допомогою ВЕБ-порталу, може подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі – відділу ДРАЦС) наступні заяви: про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу, про державну реєстрацію зміни імені, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, про повторну видачу свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, або звернення щодо їх формування.

Звертаємо увагу, що заяви повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи або бути підписаними під час особистого звернення заявника до відділу ДРАЦС.

Крім того, з використанням функціональних можливостей ВЕБ-порталу користувач може здійснити попередній запис на відвідування відділу ДРАЦС із зазначенням зручної дати та часу з вказаних вище питань, а також з питань державної реєстрації народження, смерті; отримати консультації працівників відділу ДРАЦС.

Для того, щоб зареєструватись на ВЕБ-порталі звернень у сфері ДРАЦС необхідно?:

1. Ввійти на ВЕБ-портал за посиланням https://dracs.minjust.gov.ua/;

2. На головній сторінці ВЕБ-порталу обрати вкладку «Первинна реєстрація»;
⬇️
            3. Заповнити поле «Логін», який буде використовуватись для входу на ВЕБ-портал. Логін повинен складатись з не менш ніж шести літер латинського алфавіту та може містити цифри і символи;
⬇️
            4. В поле «Електронна адреса» необхідно ввести Вашу існуючу електронну адресу, на яку буде надіслано підтвердження проведення реєстрації на порталі;
            5. Заповнити поле «Прізвище, ім’я, по батькові» українською мовою;
            6. Поставити відмітку щодо згоди на передачу та обробку персональних даних;
            7. Поставити мітку щодо ознайомлення з порядком роботи ВЕБ-порталу;
⬇️
            8. Далі необхідно натиснути кнопку «Реєстрація». З’явиться повідомлення «Логін створено». Пароль відправлено не електронну адресу». На вказану Вами електронну адресу буде надіслано повідомлення щодо реєстрації на порталі;
⬇️
            9. Для входу в особистий кабінет необхідно перейти за посиланням, яке вказано в повідомленні, та внести логін та запропонований пароль. Далі натиснути кнопку «Вхід»;
⬇️
            10. Запропонований в повідомленні пароль можна буде в подальшому змінити, скориставшись відповідним меню особистого кабінету користувача.