Біловодською ОТГ запроваджується новий механізм роботи з громадськістю – Бюджет участі

12 березня 2019 року під головуванням заступника селищного голови Віталія Овчаренка відбулось перше засідання Координаційної ради з питань Бюджету участі в Біловодській об’єднаній територіальній громаді на 2019 рік.

У засіданні взяли участь члени Координаційної ради з числа представників органів місцевого самоврядування, депутатів та виконуючих обов’язки старост.

Активно та жваво обговорювався механізм реалізації Бюджету участі, який відкриває можливості для залучення громадськості до прийняття рішень, розподілу частини бюджету громади, визначення пріоритетних напрямків, за якими будуть направлятись кошти місцевого бюджету на конкурсній основі в рамках Бюджету участі.

Програмою з реалізації Бюджету участі в Біловодській ОТГ у 2019 році передбачено 1 млн.грн., який буде направлено на реалізацію поданих громадськістю на конкурсний відбір проектів. Пріоритетними напрямками визначено освіту, культуру, охорону здоров’я, спорт, соціальний захист, благоустрій території. Проекти-переможці будуть визначатись шляхом голосування самими мешканцями Біловодської громади.

Під час активних дебатів членами Координаційної ради було підняте питання про необхідність внесення змін до Положення про Бюджет участі. Зокрема, внесено пропозицію дозволити не лише громадським організаціям, а й ініціативним групам, виступати авторами проектів. Акцентовано увагу на визначенні проектів-переможців шляхом врахування відсотка населення кожного старостинського округу, яке проголосувало за проект, у загальній чисельності населення округу.

Прийнято рішення про початок конкурсного відбору проектів в рамках Бюджету участі з 18.03.2019 року.