Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області звітує

Біловодським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – відділення) впродовж 2019 року надано матеріальне забезпечення 1614 застрахованим особам на загальну суму 7647,9 тис. гривень.

Підставою для здійснення фінансування Фондом соціального страхування України (далі – Фонд) матеріального забезпечення є подана роботодавцем до відділення заява-розрахунок. Так, протягом 2019 року страхувальниками подано 1375 заяв-розрахунків, за якими профінансовано:

– допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) для 1516 застрахованих осіб. Оплачено за рахунок коштів Фонду 23412 днів непрацездатності на суму 5169,7 тис. гривень;

– допомоги по вагітності та пологах для 86 осіб. Оплачено 10556 днів непрацездатності на суму 2429,0 тис гривень;

– допомоги на поховання по 12 випадках на суму 49,2 тис. гривень.

Для забезпечення страховими виплатами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також осіб, які мають право на такі виплати в разі втрати годувальника, відділенням впродовж 2019 року профінансовано суму 133077,1 тис. гривень для 4262 осіб, в тому числі:

• допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання надано 7 особам на загальну суму 69,9 тис. гривень;
  • одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності отримала 1 особа на суму 2,7 тис. гривень;
  • щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності отримали 4100 осіб на загальну суму 127746,1 тис. гривень;
  • щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого, отримали 162 особи на загальну суму 5258,4 тис. гривень.

Середній розмір щомісячної виплати постраждалим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань за 2019 рік склав 2,6 тис. гривень. Збільшення сум виплат пов’язано, зокрема, із проведеним з 01.03.2019 перерахунком, відповідно до якого щомісячні страхові виплати потерпілим і членам їх сімей зросли на 5 відсотків.

Бюджетом Фонду передбачено проведення перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей) з 01 березня 2020 року на коефіцієнт 1,165 (116,5 відсотка).

Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 3.7 розділу ІІІ Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою правління Фонду від 12.12.2018 № 27, щомісячні страхові виплати внутрішньо переміщеній особі фінансуються впродовж тридцяти календарних днів з дати прийняття постанови про продовження раніше призначених страхових виплат. Таким чином, щомісячні страхові виплати внутрішньо переміщеним особам з січня 2020 року будуть здійснюватися в наступному місяці після їх призначення та нарахування.