Біловодська ОТГ вивчає досвід однієї з найуспішніших громад Хмельниччини.

28 лютого – 1 березня 2019 року делегація Біловодської об’єднаної територіальної громади на чолі з селищним головою Едуардом Олєйніковим, та за участю заступника селищного голови Віталія Овчаренка, начальника управління економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Біловодської селищної ради Олени Шилобрид, начальника відділу соціального захисту населення Біловодської селищної ради Тетяни Заремби, головного лікаря КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Зої Малищенко взяла участь у Форумі «Громади – райони. Унікальність та нові можливості», який було організовано в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка децентралізації в Україні».

Форум було організовано в Старосинявській ОТГ Хмельницької області для громад з Житомирської, Кіровоградської та Луганської областей, які об’єдналися в межах всього району.

Учасники заходу ділилися позитивними напрацюваннями організації системи соціального захисту, управління системою освіти, впровадження медичної реформи.

Вивчаючи досвід Старосинявської громади в процесі реформи децентралізації, відвідали сучасний Центр надання адміністративних послуг, оглянули оновлене терапевтичне відділення центральної районної лікарні, ознайомилися з результатами впровадження Нової української школи на прикладі Старосинявського опорного навчального закладу. Цікавим є досвід роботи Старосинявщини в рамках договорів про соціальне партнерство з суб’єктами господарювання та долучення їх до вирішення нагальних проблемних питань життя громади.

Приємно відмітити, що Біловодська ОТГ має позитивні напрацювання та кілька реалізованих ідей, над впровадженням яких інші території тільки замислюються. Так, Біловодська селищна рада чи не перша в Україні громада, яка створила відділ соціального захисту населення. Представники Біловодської ОТГ дуже сподівалися на спілкування з представниками Міністерства соціальної політики України, які, на жаль, не були присутні на Форумі. Заклади первинної ланки системи охорони здоров’я вже запровадили в своїй роботі послуги телемедицини. Біловодська центральна районна лікарня одна з небагатьох, хто долучився до програми «Поліклініка без черг» з можливістю електронного запису на прийом та ведення електронного реєстру пацієнтів.

На жаль, лишаються питання, які на сьогоднішній день потребують законодавчого врегулювання на державному рівні. З-поміж інших – це чіткий розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями та райрадами в громадах, які об’єднались в межах всього району.

Дякуємо керівництву Старосинявської ОТГ та організаторам Форуму за дружню, теплу та гостинну атмосферу, можливість перейняти успішний досвід, напрацьований колегами у вирішенні суспільно важливих проблем соціально-економічного розвитку території.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here