Біловодська ОТГ – драйвер децентралізації

Донеччина та Луганщина є потужними драйверами реформи місцевого самоврядування. Ці області є взірцем для наслідування, адже працюють у складних умовах, а їх результати кращі від окремих регіонів, які працюють у більш комфортних умовах. Про це сказав заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Форуму «UN RPP для реформ на сході України» у м. Святогірськ. Захід, який організувала Програма ООН із відновлення та розбудови миру, зібрав понад сотню представників місцевого самоврядування та виконавчої влади Донецької та Луганської областей, проектів міжнародної технічної допомоги.

Під час форуму відбулася презентація історій успіху 6 пілотних громад, серед яких своїм досвідом ділилася і Біловодська ОТГ. Заступник селищного голови Віталій Овчаренко розповів про реалізовані проекти в рамках співпраці з Програмою ООН, а також про налагодження партнерських зв’язків з іншими міжнародними донорами. Організатори заходу відзначили Біловодську ОТГ як «Драйвер децентралізації».

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.