До уваги керівників та операторів заправних станцій

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує роботодавців та найманих працівників нашого регіону про заходи по запобіганню виникнення травмонебезпечних ситуацій на заправних станціях.

Мабуть кожна людина в сучасному світі  бачила на придорожній території  комплекс для заправки паливом транспортних засобів. Такі комплекси є і на території багатьох підприємств. Обслуговують ці комплекси оператори. Спеціальність оператор заправних станцій дуже небезпечна і відповідальна. Люди, які працюють операторами відповідають за безпеку особистого здоров`я, а також за безпеку та життя інших людей. І саме тому  оператором заправних станцій можуть бути особи віком від 18 років, які пройшли медичний огляд та не мають медичних протипоказань, професійну підготовку і одержали посвідчення на право виконання зазначених робіт.

Оператор заправних станцій, що приймається на роботу повинен пройти  інструктаж, навчання і перевірку знань з питань охорони праці,  надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки при виникненні аварійних ситуацій. Про проведення вступного та первинного інструктажів  робляться  відповідні записи в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці і журналі реєстрації інструктажу з питань охорони праці на робочому місці. При цьому обов`язкові підписи того кого інструктували, та того хто інструктував.

Оператор заправних станцій після первинного інструктажу на робочому місці повинен протягом  2-15 змін  пройти стажування під керівництвом  кваліфікованого  оператора, який призначається наказом по підприємству. Тривалість стажування залежить від кваліфікації працівника,  стажу і характеру роботи.

Повторний інструктаж оператор повинен проходити періодично не рідше одного разу на квартал. Оператор заправних станцій повинен працювати у спецодязі та спецвзутті: костюм, берет або шапка, окуляри захисні закриті, чоботи, білизна натільна, рукавички. Під час приймання та розфасування нафтопродуктів у дрібну тару додатково: фартух з нагрудником,  рукавиці. На зовнішніх роботах у мокру   погоду додатково плащ з капюшоном. На зовнішніх роботах узимку додатково: костюм утеплений, чоботи, шапка, рукавички.

Допуск сторонніх осіб, а також операторів у нетверезому стані на територію заправних станцій забороняється.

Оператор повинен перевірити: наявність приладів  пожежогасіння,  наявність і справність заземлення,  технічний стан заправного обладнання.

Оператор зобов`язанний слідкувати за тим, щоб заправна техніка встановлювалась на площадці заправного пункту за розробленою схемою,  при якій на випадок необхідності машини могли б роз`їхатися. Під час грози забороняється заправка паливом. Під час заправки автомобілів забороняється палити і користуватися відкритим вогнем,   заправляти автомобілі з працюючим двигуном, зберігати паливо та мастильні матеріали в непризначених для цього складських спорудах, працювати на незаземленій колонці та обладнанні, заправляти автомобілі при наявності течі пального з паливної системи.  Після закінчення роботи слід відключити заправне обладнання.

Треба  зауважити, якщо оператор заправних станцій буде чітко виконувати свої обов` язки,  то об`єкт  буде у безпеці і максимально захищений від можливих нещасних випадків та надзвичайних подій.

Страховий експерт з охорони праці Біловодського відділення УВД ФССУ у Луганській області Сокирка О.І.