Про проведення засідання Робочої групи з громадської безпеки

31 жовтня відбулося чергове засідання Робочої групи з громадської безпеки.

У заході прийняли участь спеціаліст ПРООН з соціальної мобілізації Еміль Коренєв, заступник Біловодської селищної ради Віталій Овчаренко, представники органів місцевого самоврядування, поліції, лідери та активісти громадських організацій Біловодської об’єднаної територіальної громади.

Еміль Коренєв повідомив, що Біловодська селищна об’єднана територіальна громада є громадою-партнером ПРООН серед трьох обраних громад Луганської області та платформою для розповсюдження досвіду співпраці з ПРООН. Акцентовано було увагу на можливостях для громадських формувань, що відкриваються в напрямку співпраці з донором та розкриття потенціалу до соціального згуртування та єдності з метою вирішення спільних проблемних питань. Оголошення чергового грантового конкурсу очікується на початку наступного року, тому громадськість вже сьогодні може готуватися до нього, накопичуючи ідеї та пропозиції.

Володимир Мірошник, начальник сектору моніторингу Біловодського  відділу поліції, ознайомив присутніх зі станом злочинності на території Біловодської громади та більш детально зупинився на результатах реалізованого за підтримки ПРООН та Біловодської селищної ради проекту «Облаштування засобами відеоспостереження найбільш відвідуваних жителями місць у інфраструктурі смт. Біловодськ Луганської області». Ним було зауважено, що реалізація даного проекту сприяла суттєвому зменшенню дорожньо-транспортних пригод, а встановлене обладнання відеоспостереження неодноразово ставало в нагоді при розкритті та попередженні злочинів. Він також відповів на запитання учасників групи щодо покращення безпеки жителів громади у старостинських округах та превенції правопорушень.

Представники громадських організацій «Дивокрай – 2008» та «Євсуг діє» поділилися успішним досвідом впровадження міні ініціатив на своїх територіях, а також наголосили на тому, що спільна реалізація проектів позитивно впливає на інтеграцію та соціальну згуртованість різних верств населення.

Наприкінці зустрічі Еміль Коренєв зауважив про необхідність включення питань покращення громадської безпеки мешканців до Стратегії розвитку Біловодської ОТГ, а також про поглиблення взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю.