Охорона праці в навчальних закладах

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує роботодавців та найманих працівників нашого регіону.

У зв`язку з початком нового навчального року все актуальніше стоїть питання охорони праці у навчальних закладах, тому не зайвим буде нагадати про техніку безпеки під час находження у навчальних закладах.

Отже охорона праці-це система правових, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Робота в колективах навчальних закладів повинна бути організована згідно з  Законом України «Про охорону праці» та Положення «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти».  У навчальних закладах повинна діяти система управління з охорони праці, яка встановлює  хто,  що,  коли і як повинен робити,  щоб забезпечити функціонування системи охорони праці.

Основні напрямки цієї системи:

– створення безпечних умов праці;

– систематичне навчання працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

– профілактика нещасних випадків.

Метою впровадження цієї системи є ефективність роботи із забезпечення безпеки,  зниження травматизму та підняття активності працівників із дотриманням вимог охорони праці.  У зв`язку з цим визначимо основні завдання з охорони праці у школі:

– дотримання законодавства з охорони праці;

– забезпечення медичних оглядів;

– навчання, інструктажі та атестація;

– забезпечення безпечних умов під час експлуатації навчальних кабінетів.

Усі прийняті на роботу працівники повинні пройти  навчання та перевірку знань з охорони праці, вступний інструктаж з охорони праці, первинний інструктаж на робочому місці,навчання з  охорони праці та надання першої  домедичної допомоги, правил поведінки та дії при виникненні аварійних ситуацій.  Порядок проведення інструктажів з працівниками навчальних закладів визначається Типовим положенням про проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці,  затверджений Наказом Держнагляду охорони праці України № 15 від 26.01.2005.

Контроль за станом охорони праці здійснює керівник навчального закладу та відповідальні особи згідно з наказом.  Отже охорона праці в навчальних закладах є одним із напрямків розвитку соціальної політики держави, тому виконання вимог з охорони праці знизить ризик виникнення небезпечних ситуацій, і як наслідок зведе до мінімуму настання травматизму.

Страховий експерт з охорони праці Біловодського відділення УВД ФССУ у Луганській області Сокирка О.І

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПОЗАЧЕРГОВОЇ ВІСІМНАДЦЯТОЇ СЕСІЇ БІЛОВОДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ БІЛОВОДСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

12 листопада 2018 року о 10 год. 00 хв. у малому актовому залі районного будинку культури відбулося пленарне засідання позачергової вісімнадцятої сесії Біловодської селищної ради сьомого скликання.

У роботі сесії прийняли участь 18 депутатів селищної ради, начальники управлінь та відділів виконавчого комітету селищної ради, представники районних установ та організацій.

Відкрив та вів сесію ради секретар Біловодської селищної ради Віктор Кучеров.

Радою розглянуто наступні питання порядку денного:

1. Про внесення змін до Програми соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, учасників АТО та їх сімей, пенсіонерів та громадян похилого віку, Біловодської селищної об’єднаної  територіальної громади на 2018-2020  роки.
  2. Про внесення змін до Програми благоустрою території Біловодської селищної ради на 2018-2020 роки.
  3. Про внесення змін до бюджету ОТГ смт. Біловодськ на 2018 рік.
  4. Про внесення змін до рішення сесії від 14.11.2017 року № 1/7 «Про затвердження структури і штатної чисельності апарату Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області та її виконавчого комітету».
  5. Про збільшення ліжкового фонду та введення додаткових штатних одиниць до штатного розпису КЗ «Біловодська ЦРЛ».
  6. Про внесення змін до Статуту Комунального позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Зоря» Біловодського району Луганської області та затвердження його нової редакції.
  7. Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Біловодської селищної ради.
  8. Про затвердження Положення про Порядок проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора КУ «Інклюзивно-ресурсного центру» Біловодської селищної ради та Порядку призначення на посаду директора КУ «Інклюзивно- ресурсного центру» Біловодської селищної ради.
  9. Про надання згоди на списання з балансу КП «Біловодське РЕП» багатоквартирних житлових будинків та утворення комісії для списання багатоквартирних будинків.