Вимоги безпеки під час вантажно-розвантажувальних робіт при зберіганні зерна.

Біловодське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує роботодавців та найманих працівників нашого регіону.

При збиранні врожаю зернових, кукурудзи та соняшника у підприємців виникає потреба тимчасового зберігання цих продуктів на складах із подальшим перезавантаженням на транспорт, який доставляє зерно до місця реалізації чи переробки.

Під час вантажно-розвантажувальних робіт на працівників можуть вливати такі небезпечні виробничі фактори, як: техніка, що рухається, рухомі робочі органи вантажних механізмів та пристроїв, запиленість робочої зони.

Тому не зайвим буде нагадати керівникам підприємств, керівникам виробничих ділянок та працівникам про деякі вимоги безпеки під час вантажно-розвантажувальних робіт при зберіганні зерна та іншої сипучої сільськогосподарської продукції.

Усі трудомісткі процеси на складах зерна та сировини на підприємствах зі зберігання зерна насипом мають бути механізовані та виконуватися згідно із затвердженим технологічним процесом.

Навантаження зерна необхідно здійснювати механізованим способом за допомогою конвеєрів, пневмотранспорту і вантажно-розвантажувальних машин.

Роботи з відбору проб зерна зі складу чи бурту виконують не менше двох працівників.

Допускається відбір проб зерна з кузова вантажного автомобіля одним працівником за умови, коли не відбувається вивантаження (завантаження) зерна. При цьому вживаються заходи, що унеможливлюють пуск технологічного обладнання в роботу та самовільного руху автомобіля.

Зберігання чергової партії зерна на складах із похилою підлогою допускається тільки після зачистки днищ від зерна, змітання і видалення пилу. При зачищенні днищ заборонено завантаження чи вивантаження зерна.

Процес транспортування сипучих продуктів на складі організовують з урахуванням змін їхніх властивостей під час зберігання (усушка або накопичення вологи, вплив шкідливих комах тощо).

Забороняється відбирати продукцію з насипу шляхом підкопу.

Переміщення насипу продуктів до транспортерної стрічки або випускного пристрою здійснюється за допомогою машин та за умов:

– перебування працівників на вільному місці поза майданчиком із насипом;

– розбирання спресованих похилих насипів поступово знизу вгору спеціальним пристосуванням (совками, заступами, інструментами з довгими держаками).

Місця виконання вантажно-розвантажувальних робіт позначаються знаками безпеки.

Рух автомобілів на вантажно-розвантажувальних майданчиках (пунктах) повинен бути організований за транспортно-технологічною схемою з установкою відповідних дорожніх знаків. Проїзд транспорту через вантажно-розвантажувальний майданчик повинен бути наскрізним. Якщо наскрізний проїзд організувати неможливо, транспортні засоби повинні подаватися під навантаження (розвантаження) заднім ходом з таким розрахунком, щоб їх виїзд із території майданчика відбувався вільно, без маневрування.

Забороняється виконувати навантажувально-розвантажувальні роботи під час маневрів.

Під час розвантаження зерна з автомобілів-самоскидів автомобілі-самоскиди, які знаходяться на насипах, необхідно встановлювати на відстані не менше ніж 1 м від брівки природного укосу.

Працівники, які залучаються до вантажно-розвантажувальних робіт із зерновими продуктами, забезпечуються засобами індивідуального захисту (маски, респіратори) та спецодягом для запобігання впливу на них пилу.

Працівники, які тимчасово залучаються до вантажно-розвантажувальних робіт, повинні пройти первинний інструктаж на робочому місці згідно із вимогами «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»  НПАОП 0.00-4.12-05.

Виконання цих вимог безпеки під час вантажно-розвантажувальних робіт дозволить значно зменшити вірогідність виникнення травмонебезпечних ситуацій.

Завідувач сектору страхових експертів з охорони праці – страховий експерт з охорони праці Біловодського відділення УВД ФССУ у Луганській області Ковальов С.О.