15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення радянських військ з Афганістану. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.
Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців. Масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року. Через горнило тієї війни пройшли більше 100 жителів Біловодщини.
Цього дня учасники Спілки ветеранів Афганістану і воїнів-інтернаціоналістів та небайдужі біловодчани зібралися на мітинг та покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. На заході був присутній селищний голова Едуард Олєйніков, який висловив глибоку шану героям. «Від селищної ради, виконавчого комітету, депутатського корпусу та від себе особисто висловлюю шану й подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та воїнам-інтернаціоналітам за відвагу, доблесть, вірність присязі і честі. Зичу всім міцного здоров’я, миру, щастя й добра, впевненості у завтрашньому дні, оптимізму, успіхів, добробуту вам та вашим родинам!» – побажав селищний голова. Пам’ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання та панихидою у Свято-Троїцькому храмі.
На сьогодні Спілка ветеранів Афганістану і воїнів-інтернаціоналістів Біловодського району об’єднує близько 70 учасників.
15 лютого – день згадки буремних подій, що відбувалися в інших країнах, та які, за волею долі, стали актуальними і для нас.